Republikové finále v Atletickém čtyřboji v Holešově
Na závěr školního roku čekala družstvo starších děvčat ještě jedna velká sportovní událost. Naše děvčata byla totiž pozvána na základě získaných bodů jako vítězové okresního kola mladších i starších žákyň do republikového finále v Atletickém čtyřboji, které se uskutečnilo ve čtvrtek 18. června na krásném atletickém stadioně v Holešově. Za krásného a slunečného počasí se utkala s dalšími 12 družstvy z celé republiky a sváděla s nimi velmi těžký boj. Postupně musela nejdříve zaběhnout sprint na 60 metrů, potom skočit do dálky či do výšky, hodit kriketovým míčkem nebo vrhnout kouli a nakonec se vydat z posledních sil při běhu na 800 metrů. To vše naše děvčata zvládla na hranici svých možností, kdy si dokázaly i překonat své osobní rekordy, což stačilo na krásné 11. místo v konkurenci opravdových atletek z celé České republiky. Celému našemu družstvu Klaudii Janyškové, Viktorii Duchoňové, Julii Kratochvílové, Rozálii Ruskové a Nele Hubové děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a celé obce Starý Jičín.
Fotogalerie
Kateřina Horutová


